Skip links

Tarım Faaliyetlerimiz

Ceviz Üretimi

Toplam 120 dekar olan arazi içerisinde 60 dekar da farklı yaşlarda 1350 adet Chandler Ceviz ağacımız bulunmakta. Ceviz üretimi için gerekli ağaçların beslenmesi ve su ihtiyacı iyi tarım yöntemleri ile en üst düzeyde yapılarak iç doluluk ve lezzet açısından çok kaliteli bir ürün elde etmekteyiz. Ceviz üretiminin önemli bir tarafı ise Ceviz işleme, soyma ve kurutmadır. Bu amaçla 2022 yılında yeniden büyüterek kurduğumuz işleme tesisinde hasat sonrası yaklaşık 50 ton kabuklu kuru ceviz işleyebiliyoruz.

Kivi Üretimi

Bahçemizde kendi ihtiyacımız için yetiştirdiğimiz kivilerin yöreye uyumunu gördükten sonra, 2021 yılında aldığımız bir karar ile ek olarak satın aldığımız 40 dekar alana da 3000 adet kivi fidesi ektik ve 2023 kasım ayı itibari ile ürün almayı ve zaman içerisinde 140 ton a kadar çıkmayı ümit ediyoruz. C vitamini deposu olarak adlandırabileceğimiz kivi meyvesi halen Türkiye’de 70,000 ton tüketilmekte ve kısmen ithalat da yapılmakta. Uzun süre dayanan bu meyvenin kendi bünyemizde saklanabilmesi için 50 ton kapasiteli bir soğuk hava deposu tesis ettik.

Yaban Mersini Üretimi

Son yıllarda sağlıklı gıda olarak tanınan ve içeriğinde antioksidan özelliği ile öne çıkan yaban mersini meyvesini de az miktarda üretmeyi de arzu ettik. Nazik ve zor bir üretimi olan yaban mersinlerimizi 2021 yılında saksılarda üretime başladık ve ilk kez geçen yıl 400 kg kadar ürün aldık. 3 kez saksı büyüterek 50 litrelik son saksı boyuna gelen yaban mersini bitkilerimiz bu yıl itibari ile verimli bir boya ulaştı ve 2023 mevsiminde 1500 ila 2000 kg bir ürün vermesini ümit ediyoruz.

Bu web sitesi, web deneyiminizi iyileştirmek için tanımlama bilgilerini kullanır.